2022

Marić Milan prvak sveta'

'
Marić Milan prvak sveta

Na veteranskom prvenstvu SVETA u Plovdivu (Bugarska) Milan Marić odbranio titulu prvaka sveta. Ovo mu je 3 titula u karijeri. Mladi ali i stariji rvači mogu da se ugledaju na njega jer je već 35 godina aktivan na strunjači bez prekida. Bravo Mare!!!

Četiri zlatne i bronzana medalja za Srbiju

Na svetskom prvenstvu u rvanju za seniore, koje se održava u Beogradu, zlato su osvojili Ali Arsalan, Zurab Datunašvili, Nađ Sebastijan i Mate Nemeš.
Arsalanu je ovo druga medalja ove godine za Srbiju, nakon što je osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Arsalan je u kategoriji do 72 kg u finalu pobedio Ulvija Ganizadea iz Azerbejdžana rezultatom 7:4. Na putu do finala bio je bolji i od Andreja Kulika iz Ukrajine, Roberta Friča iz Mađarske i Kristupasa Slijeve iz Litvanije.
Svetski šampion je i Zurab Datunašvili! U kategoriji do 87kg koji je pobedom nad Turpanom Bisultanovim iz Danske rezultatom 6:2 osvojio još jednu ZLATNU medalju za Srbiju! Osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju na putu do finala pobedio je i Davida Losoncija iz Madjarske 4:3.

'
35. memorijalni turnir „Ljubomir Ivanović Gedža”

U Mladenovcu se održava 35. međunarodni Memorijalni turnir u rvanju grčko-rimskim stilom „Ljubomir Ivanović Gedža”. Takmičenje se održava u sportskoj hali u ovom gradu koja nosi Gedžino ime. Eliminacije počinju u 11 časova, a finalne borbe su od 18 časova.
Ulaz je besplatan, a očekuje se učešće 106 rvača iz devet zemalja.
- Rvački savez Srbije je ponosan što ovaj turnir iz godine u godinu podiže organizacioni nivo, ali i postiže sve veću zainteresovanost kako učesnika, tako i publike. Ovo je odlična prilika da se napravi presek stanja u našoj reprezentaciji pred finalni ciklus priprema pred Svetsko prvenstvo - izjavio je Milan Jelić, generalni sekretar Rvačkog saveza Srbije.