2022

Međunarodni turnir Croatia open Zagreb'

'
Međunarodni turnir Croatia open Zagreb

Na međunarodnom turniru za U17 muška reprezentacija Srbije je osvojila 2. mesto sa 147 bodova, iza Hrvatske sa 164 boda a ispred Češke sa 95 bodova. Naša reprezentacija U17 je osvojila 8 medalja od toga tri zlatne medalje: Berkec Deajan 60 kg, Miolski Jovan 65 kg i Vamoš Antal 71 kg. Srebrne medalje su osvojili: Vukosavljević Miloš 55 kg, Jakovljević Ognjen 71 kg, Đukić Branko 80 kg i Supić Marko 119 kg. Bronzanu medalju je osvojio Jovišić Simo. Nastupili su još: Dedić Lazar 4. mesto u 51 kg, Todosijević Ognjen 6. mesto u 65 kkg i Tododsijević Stefan u 71 kg.

Kup Srbije 2022.

U nedelju 10 aprila u hali “Omni Centra” u Valjevu je održan KUP Srbije u rvanju. Prvi put u ovom formatu sa prenosnim peharom. Na Kupu je nastupilo 130 rvača iz 18 klubova, medju kojima su bili Viktor Nemeš, prvak sveta, Mate Nemeš, prvak Evrope, Branko Kovačević, bronzani sa prvenstva sveta U23 i mnogi drugi perspektivni reprezentativci kao što su Aleksa Ilić i Žarko Dickov.
Prisutne su pozdravili gradonačelnik Lazar Gojković i predsednik Rvačkog Saveza Centralne Srbije Djordje Kalanović. Turnir je zvanično otvorio predsednik Sportskog Saveza Srbije naš proslavljeni olimpijac Davor Štefanek. Događaju je prisustvovao i Damir Mikec naš olimpijac. Važno je pomenuti da je događaj ispratila medijska kuća sa nacionalnom frekvencijom Arena Sport TV u direktnom prenosu,

Ali Arsalan bronza za Srbiju za

Na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, srpski reprezentativac je osvojio bronzanu medalju u težinskoj kategoriji do 72kg grčko-rimskim stilom. Ali Feizollah ARSALAN. Srpski rvači su tako ostvarili veliki uspeh i nastavili kontinuitet osvajanja medalja na velikim takmičenjima. Na putu do medalje, Arsalan je u osmini finala pobedio Turčina Čengiza Arslana sa 9:0, u četvrtfinalu je izgubio od Mađara Roberta Atile Friča sa 5:4, da bi u repasažu bio bolji od Mike Peteri Peltokangasa sa 10:0. U borbi za treće mesto Ali je savladao Pavela Puklaveca iz Hrvatske sa 4:1. Srpski rvači iz Mađarske su mogli da se vrate sa još trofeja. Ana Fabijan je u konkurenciji rvanja za žene slobodnim stilom zbog povrede bila primorana da preda meč za bronzu. Sebastijan Nađ je poražen u meču za treće mesto od Hasrata Jafarova iz Azerbejdžana u kategoriji do 67 kilograma grčko-rimskim stilom. Srpske reprezentativne rvače ove godine očekuje još jedan veliki izazov, to je Svetsko prvenstvo koje će se početkom septembra održati u Beogradu.