2023

ŽELJKO JOVIŠIĆ osvojio srebro'

'
ŽELJKO JOVIŠIĆ osvojio srebro

Nova svetska veteranska medalja za Srbiju u Grčkoj na šampionatu sveta, nakon jučerašnjeg zlata Milana Marića. ŽELJKO JOVIŠIĆ je osvojio srebro. U prvom kolu je bio slobodan, u drugom je pobedio predstavnika Poljske, nakon toga predstavnika USA, da bi u finalu bolji od njega bio predstavnik Irana. Ovo je peta medalja Jovišića na SP, a sa njom je kompletirao sve medalje: zlato, srebro i bronzu, plus jos dve bronze. Bravo.

Milan Marić po 4. put veteranski prvak sveta

Milan Marić je po 4. put postao veteranski prvak sveta Divizija "B" do 45 godina. U Loutraki (GRE). U prvom kolu je bio slobodan. U drugom kolu pobedio Drozdovs (LAT) sa 9-0. U trecem kolu pobedio JAFAROV (AZE) sa 8-0. I finalu je bio bolji od JIGABAYEVA (KAZ) kojeg je pobedio sa 9-5.

KUP Srbije seniori i seniorke

U Petrovcu na Mlavi je održan KUP SRBIJE u rvanju grčko-rimskim stilom. Najbolji rvači Srbije u seniorskoj konkurenciji takmičili su se u Sportskom centru Dragutin Tomašević. Najuspešniji su bili takmičari zrenjaninskog Proletera a u kod seniorki takmičarke beogradske Crvene Zvezde.
U konkurenciji 124 učesnika iz 23 kluba, zrenjaninski Proleter osvojio je prvo mesto sa 139 bodova, beogradski Radnički je zauzeo drugu poziciju sa 117, dok je Spartaku iz Subotice pripalo treće mesto sa 105 bodova.
U konkurenciji dama, Crvena zvezda je trijumfovala sa 110 bodova ispred Partizana koji je sa 70 bodova bio drugi i ekipa Kragujevca i Potisja Kanjiže koje su sa po 25 osvojenih bodova podelile treće mesto.