2023

Rvači Proletera 19. put ekipni prvaci Srbije'

'
Rvači Proletera 19. put ekipni prvaci Srbije

U subotu 25. novembra je održano Finale Super lige Srbije. U zrenjaninskoj Kristalnoj dvorani Proleter je u finalu pobedio ekipu Spartaka iz Subotice 5:3 i po 19. put postao ekipni prvak države.
U polufinalu Proleter je sa 8:0 savladao ekipu Kragujevca koja je napravila iznenađenje plasmanom među četiri najbolja srpska kluba. Prvih sedam mečeva domaćin je dobio tehničkim tušem, a u poslednjem, David Molnar (do 130kg), tuširao je Đorđa Jovičića u drugoj rundi.
Drugo polufinale donelo je veliku dramu. Spartak i Partizan su završili nerešenim rezultatom (4:4), a zahvaljujući jednom tehničkom tušu više u finale je išao Spartak,
Beogradski crno – beli bili su ubedljivi protiv Kragujevčana u meču za treće mesto i pobedili su rezultatom 6:2.

Seminar za trenere

Na Divčibarama u Hotelu Crni vrh se održava petodnevni trenerski seminar u organizaciji Svetske rvačke federacije (UWW). Na seminaru učestvuje 40 klupskih i nacionalnih trenera iz Srbije. Predavači na seminaru su Georgi Sredkov (BUL) i Arpad Ritter (HUN).
Predavanja se održavaju u dve sesije. Prepodnevnoj od 9 do 12 h i poslepodnevnoj od 16 do 18 časova. Ovo je još jedna u nizu akcija koje sprovodi Rvački savez Srbije u cilju edukacije i usavršavanja rvačkih trenera. Svi rvački teneri učesnici kampa dobijaju po 40 bodova za obnavljanje trenerskih licenci RSS.

Perica Dimitrijević je za Srbiju osvojio srebrnu medalju

Poslednjeg dana Veteranskog prvenstva sveta u Grčkoj, Perica Dimitrijević je za Srbiju osvojio novu medalju, srebrnu, i tako završili ovo takmičenej sa osvojene 3 medalje: zlato (Marić), srebro (Dimitrijević i Jovišić). U finalu je izgubio od Olimpijskog šampiona iz 2004. Junga (KOR). Do finala je došao sa tri znčajne pobede protiv: Georgijeva iz Bugarske, Hutaff (USA) i Szakolczi (HUN). Futo Sabolč nije uspeo osvojiti medalju jer je u borbi za bronzanu medalju izgubio od Francuza Van del Walle. Sa nove 3 medalje na veteranskim prvenstvima sveta, to je ukupno 65 medalja od 2001. do danas.