2024

Baku: Kvalifikacije za OI Paris 2024'

'
Baku: Kvalifikacije za OI Paris 2024

BAKU, Azerbejdžan (4. aprila) -- Evropa je sa Svetskog prvenstva u Beogradu kvalifikovala četiri rvača za Olimpijske igre u Parizu u kategoriji do 87 kg. Taj broj je najveći za Evropu u bilo kojoj grčko-rimskoj težinskoj kategoriji.
Ipak, neki od najboljih rvača na kontinentu nisu uspeli da zasluže mesto za Pariz 2024. Ove zvezde će se boriti na Evropskom OG kvalifikacijama u Bakuu od 5. do 7. aprila da bi osvojile dve kvote dostupne u kategoriji 87 kg.
Na čelu u kategoriji 87 kg je novopečeni evropski šampion Aleksandar KOMAROV (SRB) koji je prikazao vrhunskuj formu na Evropskom prvenstvu. Čak je u finalu ubedljivo pobedio svetskog šampiona Alija ČENGIZA (TUR).
Islam ABBASOV (AZE) je nosilac broj jedan u kategoriji 87 kg, a Komarov je broj četiri, što je dovelo do toga da su se ova dvojica našla na istoj strani grupe. Njih dvojica su se sastali u polufinalu Evropskog prvenstva koje je Komarov pobedio sa 3-1. Evropska bronzana medalja Kiirl MASKEVICH (AIN) je drugi nosilac, a Aleks KESSIDIS (SWE) je treći, stavljajući ih zajedno na donju stranu sekcije.

Srbiji ekipno drugo mesto

Turnir u Dorogu za uzrast do 15 godina bio je uspešan za naše momke. Bronzane medalje su osvojili Nikola Divjak do 48 kg, Luka Zelić do 62 kg, Todor Aksentijević do 85 kg. Srebrnu medalju su osvojili David Varga do 41 kg, Arijan Alija do 75 kg i Andrej Simić do +85 kg. Zlatnu medalju je osvojio Benjamin Feher u +85 kg. Tamaš Pek, Petar Gavrić i Martin Fodor su osvojili 5. mesto dok su Andrej Rajačić i Artur Hovakimijan ostali bez plasmana među 5. Ekipno, Srbija je osvojila drugo mesto iza Poljske a ispred Litvanije. Sveukupno, momci su ostavili veoma pozitivan utisak