april
2016

Drugi kup za pionire i Trofej Beograda'

'

Posle samo dve nedelje od otvorenog prvenstva Srbije, Rvački savez Beograda uključio se i u organizaciju turnira za najmlađe.
Međunarodno takmičenje u rvanju, 15. trofej beograda, održano je uz tehničku organizaciju Rvačkog kluba Radnički. Istovremeno stariji pioniri borili su se i u drugom kupu Srbije. Umeće u rvanju grčko – rimskim stilom u konkurenciji muškaraca pokazalo je 120 mladih rvača iz 24 kluba. Pored 20 ekipa iz Srbije, učestvovali su RK Teteven i RK Levski iz Bugarske, kao i RK Herkul i RK Temišvar iz Rumunije.
U ukupnom plasmanu najbolji rezultat ostvario je RK Soko iz Sombora sa osvojenih 25 bodova. Sedam poena manje skupio je RK Senta, a treće mesto zauzeo je RK Spartak iz Subotice.

'

BULSTRAD ARENA, u Ruse-u Bugarska, je ugostila rvače na Evropskom šampionatu u rvanju za mlađe seniore do 23 godine. Prvenstvo se održava od 28. marta do 3. aprila 2016. godine.
Na ovom, veoma jakom, šampionatu nastupa i reprezentacija Srbije. Preko 100 nosioca medalja, od toga 36 šampionskih, se takmiči na ovom šampionatu.
Na Prvenstvu Evrope U23 koje se upravo održava, rvačka reprezentacija Srbije u grčko-rimskom stilu, pod vođstvom našeg trenera Stoiana Dobreva, ostvarila je sledeće rezultate:
MATE NEMEŠ III mesto kat. 66kg
NIKOLAJ DOBREV V mesto kat. 85kg
TAMAŠ NAĐ VIII mesto kat. 59kg
Internet stranica na kojoj se emituje prenos.

'

U Subotici je održan drugi Kup Srbije za seniore. Najviše su se radovali rvači Partizana koji su osvojili prvo mesto sakupivši 44 boda. Drugo meto zauzeo je Proleter sa 31 bodom, a trećeplasirani je bio domaćin Spartak sa 23 boda.
Osvajači medalja u kategoriji do 59 kilograma su Gazdag iz Potisja, Zeljković iz Novog Sada, a dvojica iz Partizana Atanasijević i Komar zauzeli su treće mesto.
U kategoriji do 66 kilograma Dragan Dešić iz Partizana zauzeo je prvo mesto jer je Kristijan fris predao borbu u finalu zbog povrede lakta. Treće mesto osvojili su Liščević i Marić - obojica iz Radničkog Sombor.
Do 71 kilograma najbolji je bio Proleterov rvač Mate Nemeš, drugoplasirani Boškov iz Novog Sada, a trećeplasirani su Vago iz Potisja i Erski iz Partizana.
Posle vicešampionske titule na Evropskom prventvu Aleksandar Maksimović se takmičio i u kupu Srbije u kategoriji do 75 killograma i osvojio zlatnu medalju.
Srebrno odličje do 75 kilograma osvojio je Devčić iz beogradskog Radničkog, a bronzane medalje priale su Penjovu iz Spartaka i Čoliću iz beogradskog Radničkog.