2023

Balkanski šampionat u rvanju U17'

'
Balkanski šampionat u rvanju U17

Nastavljaju se borbe na Balkanskom šampionatu u Grčkoj. Naši rvači i u ženskoj i u muškoj konkurenciji u starosnoj kategoriji U17 osvajaju medalje. Zlatna medalja za Milica Sekulović u kategoriji 53 kg U17 za žene. Srebrna medalja za Iringo Djeri u kategoriji 73 kg U17 za žene. Bronzana medalja za Evelin Ujhelji u kategoriji 69 kg U17 za žene. Kod muškaraca je Zalan Pek osvojio zlatnu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom, u kategoriji 65 kg U17, Dušan Stokić je osvojio zlatnu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom, u kategoriji 80 kg U17, Filip Tričković je osvojio srebrnu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom, u kategoriji 110 kg U17, Roland Varga je osvojio bronzanu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom, u kategoriji 51 kg U17, Kevin Lenđel je osvojio bronzanu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom, u kategoriji 60 kg U17, Stefan Todosijević je osvojio bronzanu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom, u kategoriji 80 kg U17, Stevan Kojić je osvojio bronzanu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom, u kategoriji 92 kg U17, Srbija je zauzela treće mesto u kategoriji muškaraca U17.
Celoj ekipi, rvačima, trenerima i svim ostalim učesnicima ovog prvenstva Balkana iskrene čestitke na odličnom rvanju i za osvojene medalje u Grčkoj.

Balkanski šampionat u rvanju U15

Zlatna medalja za Ivanu Gajić u kategoriji 50 kg U15, na Balkanskom šampionatu u Grčkoj. Bronzanu medalju je osvojila Oršolja Habi u kategoriji 54 kg U15. Kod muškaraca je Ujhelji Balaž osvojio srebrnu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom, u kategoriji 57 kg U15, Luka Zelić osvojio bronzanu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom, u kategoriji 52 kg U15. bronzu su osvojili i Marko Vasić u kategoriji 68 kg U15, Danilo Aksentijević u kategoriji 68 kg U15 Arijan Alija u kategoriji 75 kg U15. Čestitke na uspehu ženskoj i muškoj takmičarskoj ekipi i trenerima.

93. SENIORSKI NACIONALNI SENIORSKI ŠAMPIONAT

Novi Sad je bio domaćin državnog prvenstva u rvanju grčko-rimskim stilom. Na šampionatu Srbije učestvovalo je 26 timova i ukupno 174 rvača koji su se borili u 10 težinskih kategorija. Viđeni su izuzetno kvalitetni i uzbudljivi mečevi, a prvo mesto u ekipnom plasmanu osvojio je Proleter iz Zrenjanina sa ukupno 159 bodova. Drugi mesto pripalo je Partizanu sa 94 boda, dok je treće mesto osvojila ekipa Sente sa 90 bodova.
Šampioni Srbije po kategorijama su: Sabolč Lošonc (55kg - Potisje Kanjiža), Sebastijan Kolompar (60 kg – Proleter), Georgi Tibilov (63 kg – Proleter), Milan Marić (67 – Kragujevac), Mate Nemeš (72 kg -Proleter), Aleksa Ilić (77 kg – Posavina Obrenovac), Branko Kovačević (82 – Radnički Beograd), Andrija Mihajlović (87 kg – Proleter), Mario Vuković (97 kg – Senta), Nemanja Pavlović (130 kg – Novi Sad).
Selektor dr Milorad Dokmanac posebno je istako sledeće:
„Ovo je bilo 93. po redu državno seniorsko prvenstvo, što rvanje svrstava u sportove sa najdužom tradicijom održavanja seniorskih prvenstava države. Ovo prvensto će ostati upamćeno po daleko najvećem broju učesnika na državnom prvenstvu, jer nikada do sada, pa ni u vreme Jugoslavije nismo imali ovako veliki broj učesnika. Sve ovo govori o pravilnom putu koji je zacrtao RSS, jer su značajna ulaganja u klubove i rvače unazad 2-3 godine dali prave rezultate. Posebne pohvale pripadaju i RK „Novi Sad“ koji se ovo državno prvenstvo održao na veoma visokom organizacionom nivou.