decembar
2016

UNA TUBA osvojila zlatnu medalju'

'

Na svetskom KUP-u u rvanju u pokas - Ališ koje je održano u Minsku 10.12.3016. godine, nastupila je naša UNA TUBA koja je u kategoriji +70kg osvojila I mesto.
Una je u finalu pobedila odličnu predstavnicu Kirgistana i zasluženo osvojila zlatnu medalju za našu zemlju i naš sport.

'

Rvači zrenjaninskog Proletera su novi-stari šampioni Srbije. U velikom finalu sa subotičkim Spartakom rvali su nerešeno 4:4, ali su bili bolji (3:2) u tehničkim tuševima. U meču za treće mesto Partizan je bio ubedljiv protiv Potisja - 6:2, a ono što raduje da je Hala sportova u Subotici bila ispunjena do poslednjeg mesta. Plej ofu u Subotici prisustvovao je veliki broj istaknutih sportista. Finalni turnir je uveličao i dolazak predsednika Svetske rvačke Federacije, Nenada Lalovića.
Proglašenje najuspešnijih:
Najbolji takmičar "Trofej Milon" - Davor Štefanek, RK "Spartak" Subotica
Najbolji mlađi takmičar do 20 godina - Sebastian Nađ, RK "Potisje" Kanjiža
Najbolji trener nagrada "Branislav Piperski" - Vojislav Trajković, RK "Proleter" Zrenjanin

'

U Azerbedžanu je održan finalni turnir GRAND PRIX UWW. Na ovom prestižnom turniru nastupaju po 16 najboljih rvača iz dosadašnjeg dela sezone. Ukupan nagradni fond iznosi o je za sva tri stila 250.000 dolara. Nastupilo je 308 rvača iz 41 zemlje sa 5 kontinenata.
U kategoriji do 75 kg bila je repriza finala Evropskih igara iz 2015. g. VIKTOR NEMEŠ se sastao sa Mursalijev E. (AZE). Ovaj put je Viktor bio bolji i pobedio sa 3-1 i osvoijo I mesto. Pre toga je bio bolji od Guluzade S. (UZB) , Bisultanov R. (DEN) i u polufinalu od Datunashvili (GEO).
U kategoriji do 66 kg ALEKSANDAR MAKSIMOVIĆ je osvoijo III mesto. Pobedio je u prvom kolu Aliyev R. (AZE), u drugom kolu pobedio je Rakhmatov M. (UZB). U polufinalu je izgubio minimalnim rezultatom 2-1 od višestrukog evropskog i svetskog prvaka Hasana Aliyeva (AZE). U borbi za bronzanu medalju bio je bolji od Cuero Munoza (COL) kojeg je pobedio 5-1.
U kategoriji do 66 kg MATE NEMEŠ se plasirao na 11. Mesto. U prvom kolu je izgubio od Martineza (CUB) i tako završio nastup na ovom Grand Prix tuniru u Azrbedžanu.