april
2018

Viktor Nemeš srebrna evropska medalja'

'

Viktor Nemeš osvojio je drugo mesto na šampionatu Evrope u Kaspisjku, pošto je u finalu do 77 kilograma od njega bio bolji Roman Vlasov sa 5:1.To je treća srebrna medalja za Nemeša na evropskim prvenstvima.
Finalni meč je počeo agresivnim nastupom Viktora i prva runda je završena rezultatom 1:0. U nastavku meča je dvostruki uzastopni olimpijski šampion pred svojim navijačima u Kaspijsku preokrenuo rezultat u 5:1 i osvojio zlato.
Podsetimo, Nemeš je da putu do finala savladao Hrvata Dominika Etlingera 4:0, Belorusa Kazbeka Kiloua 7:0, u četvrtfinalu je bio bolji od Mađara Tamaša Lerinca 5:1, a u polufinalu od Šveđanina Bjuberga Kesidasa 2:0.

'

U zrenjaninskom hotelu „Vojvodina“ održana je konferencija za štampu Rvačkog saveza Srbije povodom odlaska naše reprezentacije na Evropsko prvenstvo u Kaspijsk (Rusija), koje počinje 30. aprila a traje do 6. maja.
Simo Salapura, kao predstavnik grada Zrenjanina, i predsednik Rvačkog saveza Srbije, Željko Trajković, poželeli su sreću rvačima i stručnom štabu, uz želju da nastave osvajački niz na velikim međunarodnim takmičenjima. Svoja očekivanja izneli su selektor dr Milorad Dokmanac, treneri Stojan Dobrev i Sreten Damjanović, kao i dvojica najiskusnijih reprezentativaca, Aleksandar Maksimović i Viktor Nemeš. Svi reprezentativci se osećaju odlično, zdravi su i motivisani, zaključak je stručnog štaba i naših reprezentativaca.

'

U Poreču je za vikend po 31. put održan međunarodni turnir u grčko-rimskom stilu “Trofej Jadrana”, ove godine u uzrastu mlađih seniora. U jakoj konkurenciji uz učešće takmičara iz osam zemalja, Srbija je nastupila sa devet rvača i osvojene su dve medalje. Najuspešniji je bio Sebastian Kolompar, koji je sa dve pobede nad predstavnicima Danske bio prvi u kategoriji do 55 kilograma. Adam Katona (-67kg) bio je drugi nakon pobede protiv mađarskog predstavnika Kajtana i dve pobede nad reprezentativnim kolegama Đukanovićem i Saulićem, da bi ga tek u finalu zaustavio Francuz Malkasian.
Blizu medalje bili su i Dejan Petrović (-60kg), Miljan Đukanović (-67kg), Norbert Čikoš (-77kg) i Đorđe Pešut (-97kg), ali su zaustavljeni u borbama za medalju i osvojili su četvrta mesta. Peti su bili Slobodan Saulić (-67kg) i Danilo Čolić (-72kg), dok je Branko Kovačević bio sedmi u kategoriji do 82 kilograma.
Srbiji je u ekipnom plasmanu izmaklo postolje, pošto je naša reprezentacija zauzela četvrto mesto u ekipnom plasmanu, iza trećeplasirane Hrvatske i drugoplasirane Danske, dok je prva bila neprikosnovena Mađarska.
Pripremio: Marko Jovanović