18
april
2023
EP Zagreb: Prva medalja za srpske rvače

Hetik Cabolov u kategoriji do 79 kilograma slobodnim stilom osvojio je bronzanu medalju, a do medalje je stigao kroz repesaž.
Na šampionatu Evrope koji se u Zagrebu održava od 17. do 23. aprila Srbija ima 18 rvača, što je rekordan broj naših takmičara na evropskim prvenstvima. Naši rvači su na najbolji mogući način započeli šampionat.
Cabolov je u prvom meču ubedljivo pobedio Hrvata Krešu Skugora sa 10:0, a potom je savladao Mađara Čaba Vida sa 21:12. U četvrtfinalu je izgubio od Ukrajinca Vasila Mihailova sa 8:1, ali je u odlučujućoj borbi u repesažu je pobedio bivšeg šampiona Evrope Aksarbeka Gulaeva iz Slovačke rezultatom 6:2. Meč za bronzanu medalju je dobio predajom Azerbedžanca Sabuhi Amiraslanova koji je morao predati meč zbog poverde kolena, trako da je ovaj meč dobio Cabolov i tako osvoijo novu medalju za Srbiju na seniorskim šampioantima. Ukupno 107. od toga 5 medalja u slobodnom stilu.
Sutra nastupa pet naših seniorki, koje po prvi put nastupaju na seniorskom prvenstvu Evrope. U petak počinje GR stil kada nastupa naših 9 seniora.