Tri medalje za srpske kadete u Zagrebu

17. jun 2018. godine
x

U Zagrebu je za vikend održan međunarodni kadetski turnir „Croatia open“ na kojem su nastupila šestorica srpskih kadeta, a osvojene su tri medalje. Na turniru su učestvovale još i selekcije Hrvatske, Nemačke, Danske, Slovenije, SAD i Saudijske Arabije, a najbliži zlatu bio je Veljko Petraković u kategoriji do 110 kilograma, koji je u borbi za zlato poražen od Amerikanca Garsije. Bronzane medalje osvojili su Aleksa Ilić (-65kg) i Mario Vuković (-80kg). Ilić je u meču za bronzu pobedio Nemca Nakaeva dok je Vuković bio bolji od Slovenca Podgoreleca.
Preostali srpski rvači nisu uspeli da dođu do medalje, a najbliži postolju bio je David Novič, koji je u meču za bronzu doživeo lakšu, ali neugodnu povredu ramena zbog koje je predao meč, te se morao zadovoljiti četvrtim mestom. Branislav Ludoški (-71kg) je bio peti, a Nikola Simović (-80kg) šesti u svojoj kategoriji. U ekipnom plasmanu Srbija je zauzela četvrto mesto pošto joj je izmaklo postolje u trci sa Sjedinjenim Američkim Državama, Nemci su bili drugi, a Hrvati prvi. Srpski kadeti pred turnir u Zagrebu boravili su na međunarodnom kampu u Subotici, a već od 20. juna nastavljaju sa žestokim treninzima, na kampu u Karatašu, nakon kojih će stručni štab odrediti spisak putnika za Svetsko prvenstvo u Zagrebu početkom jula.

Izvor: U Klinču autor: Željko Čačija