Kolompar zlato, Katona srebro

17. april 2018. godine
x

U Poreču je za vikend po 31. put održan međunarodni turnir u grčko-rimskom stilu “Trofej Jadrana”, ove godine u uzrastu mlađih seniora. U jakoj konkurenciji uz učešće takmičara iz osam zemalja, Srbija je nastupila sa devet rvača i osvojene su dve medalje. Najuspešniji je bio Sebastian Kolompar, koji je sa dve pobede nad predstavnicima Danske bio prvi u kategoriji do 55 kilograma. Adam Katona (-67kg) bio je drugi nakon pobede protiv mađarskog predstavnika Kajtana i dve pobede nad reprezentativnim kolegama Đukanovićem i Saulićem, da bi ga tek u finalu zaustavio Francuz Malkasian.
Blizu medalje bili su i Dejan Petrović (-60kg), Miljan Đukanović (-67kg), Norbert Čikoš (-77kg) i Đorđe Pešut (-97kg), ali su zaustavljeni u borbama za medalju i osvojili su četvrta mesta. Peti su bili Slobodan Saulić (-67kg) i Danilo Čolić (-72kg), dok je Branko Kovačević bio sedmi u kategoriji do 82 kilograma.
Srbiji je u ekipnom plasmanu izmaklo postolje, pošto je naša reprezentacija zauzela četvrto mesto u ekipnom plasmanu, iza trećeplasirane Hrvatske i drugoplasirane Danske, dok je prva bila neprikosnovena Mađarska.
Pripremio: Marko Jovanović