U Vojvođanskoj rvačkoj akademiji u Kanjiži od 21-23. januara 2022. godine održan je Sabor rvanja, na kojem je uzelo učešće preko 130 sportskih radnika, trenera, sudija, delegata, novinara. U toku tri dana održane su 4 sesije na kojima se diskutovalo o svim važnim temama koje su od značaja za rvački sport (sistem takmičenja, liga takmičenja, saradanja sa MOS i OKS, reprezentativne selekcije, razvoj rvanja za žene i slobodnog stila u Srbiji, projekti za unapređenje rvanja sa akcentom na projekat „Olimijske igre Paris 2024“, „Olimpijske igre LA 2028.“ i rasprava o već usvojenom „Programu razvoja rvanja za period 2021-2030. godina, sa akcentom na Akcioni plan za 2022. godinu, kao i rasprava o mnogim drugim temama).
Sabor rvanja je otvorio predsednik Rvačkog saveza Srbiej Željko Trajković, koji je u svom uvodnom govoru dao kratak pregled rezultata u protekloj godini i poslednjem olimpijskom ciklusu koji su prevazišli sva očekivanja. U protekloj godini osvojene su 4 medalje na OI, SP i EP, a u poslednjem Olimpijskom ciklusu ih je bilo ukupno 19. Medalja Zure Datunašvili na Svetskom prvenstvu u Oslu je bila ukupno 100-ta srpska seniorska medalja na velikim seniorskim takmičenjima. Povećanje broja velikih medalja pratilo je i povećanje broja rvača na nacionalnim prvenstvima, na kojima je u 2021. godini nastupilo preko 750 rvača iz 55 klubova. Od velikog je značaja i otvaranje Vojvođanske rvačke akademije u Kanjiži, a očekuje se i uskoro otvaranje rvačkog trening centra u Košutnjaku, što daje jednu sasvim drugu perpektivu razvoja rvanja u Srbiji u narednom periodu.
Na kraju Sabora rvanja usvojeni su i konkretni zaključci od kojih su najznačajniji: Takmičenje u Super ligi Srbije će se odvijatu u dva dela proleće – jesen, s tim da će u prolećnom delu rvati samo ekipe od 5 do 10 mesta, da bi im se u drugom delu priključile i 4 najbolje ekipe Srbije, a to je iz razloga da reprezentativci koji imaju veoma pretrpan međunaordni program ne remete svoj ritam priprem i nastupa na velikim takmičenjima. Jedan od zaključaka je i taj da se unapredi rad Komisije za marketing i propagandu u cilju veće prisutnosti u jasvnosti. Kroz centre u Košutnjaku i Kanjižiorganizovati što više vikend priprema naših mladih rvača u cilju njihovog bržeg napretka. Dogovoreno je imenovanja koordinatora za školski sport kako bi se intenziviralo prisustvo u osnovnim školama. Usvojen je predlog da se formira Fondacija za mlade talente RSS. Upućen je poziv svim klubovima da uzmu aktivno učešće u organizaciji Seniorskog šampionata sveta koji se u septembru održava u Beogradu. Na Saboru rvanja u diskusijama je učestvovao veliki broj sportskih radnika, trenera i sudija i provejavalo je u svim diskusijama jedinstvo u rvačkoj organizaciji sa ciljem da u budućem periodu postignu još bolji rezultati u svim segmentima rada Rvačkog saveza Srbije.
U sklopu Sabora rvanja održani su i godišnji seminari trenera, sudija i delegata. Na veoma posećenom trenerskom seminaru kojim je rukovodio Dr Milorad Dokmanac, a kao demonstratori rvačkih tehnika bili su naši veliki šampioni Davor Štefanek (olimpijski i svetski šampion) i Kristijan Fris (šampion Evrope). Prisutni treneli imali su priliku da se upoznaju sa najvažnijim dešavanjima u svetkom rvanju kad su u pitanju primene rvačkih tehnika.
Sudijskim seminarom rukovodio je Nikola Torbica, naš sudija sa najvišim sudijskim zvanjem u UWW. Sudije su upoznate sa najvažnijim delovima primene sudijskih pravila putem video prezentacija raznih situacija sa poslednjih OI i svetskog prvenstva. Raduje što je seminaru prisustvovalo 10-tak novih mladih rvačkih sudija.
Poslednjeg dana Sabora rvanja održana je i redovna godišnja Skupština Rvačkog saveza Srbije. Skupštinom je rukovodio Zoltan Balint (predsednik Skupštine RSS) i članovi radnog prededništva, Rajko Baltić (potpredsednik RSS) i Željko Trajković (predsedik RSS). Na Skupštini RSS je bilo prisutno 43 kluba koji su jednoglasno usvojili Izveštaj o radu za 2021. godinu, Izveštaj Nadzornog odbora za 2021. godinu, Izveštaj o finasijskom poslovanju za 2021. godinu, kao i dva strateška dokumenta (projekta) „Olimpijske igre Paris 2024.“ i „Olimpijske igre LA 2028.“.