8
septembar
2024
JOVAN MIOLSKI STUDENTSKI VICEŠAMPION SVETA!

Na Svetskom univerzitetskom prvenstvu u rvanju na pesku u Rio de Žaneiru u Brazjlu, naš repeezentativac i rvač Proletera iz Zrenjanina, Jovan Miolski, završio je kao drugoplasiran i osvojio je srebrnu medalju. Drugi reprezentativac Srbije, Miljan Rajić takmičenje je završio kao četvrti.
U organizaciji svetske studentske sportske unije, FISU, na čuvenoj Botafogo plaži u Rio de Žaneiru, Brazil, održano je studentsko prvenstvo sveta u sportovima na pesku. Studenti iz 34 zemlje su se takmičili u odbojci na pesku, fudbalu na pesku, rukometu i rvanju na pesku. Jovan Miolski, student Pravnog fakulteta novosadskog univerziteta, nastupio je u kategoriji do 70kg.
Prvi put na zvaničnom takmičenju u ovom sportu koji brzo raste, i za koji se očekuje da se nađe u Los Anđelesu na sledećim Olimpijskim igrama, Jovan je prikazao sjajno rvanje koje mu je na kraju donelo srebrnu medalju. U finalu je poražen od brazilca Mateusa Bareta rezultatom 3:1.

Tekt i fotografije: RK Proleter. Zrenjanin