Ali Arsalan bronza za Srbiju za

03. april 2022. godine
x

Na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, srpski reprezentativac je osvojio bronzanu medalju u težinskoj kategoriji do 72kg grčko-rimskim stilom. Ali Feizollah ARSALAN. Srpski rvači su tako ostvarili veliki uspeh i nastavili kontinuitet osvajanja medalja na velikim takmičenjima. Na putu do medalje, Arsalan je u osmini finala pobedio Turčina Čengiza Arslana sa 9:0, u četvrtfinalu je izgubio od Mađara Roberta Atile Friča sa 5:4, da bi u repasažu bio bolji od Mike Peteri Peltokangasa sa 10:0. U borbi za treće mesto Ali je savladao Pavela Puklaveca iz Hrvatske sa 4:1. Srpski rvači iz Mađarske su mogli da se vrate sa još trofeja. Ana Fabijan je u konkurenciji rvanja za žene slobodnim stilom zbog povrede bila primorana da preda meč za bronzu. Sebastijan Nađ je poražen u meču za treće mesto od Hasrata Jafarova iz Azerbejdžana u kategoriji do 67 kilograma grčko-rimskim stilom. Srpske reprezentativne rvače ove godine očekuje još jedan veliki izazov, to je Svetsko prvenstvo koje će se početkom septembra održati u Beogradu.